Programowanie to jedna z najważniejszych kompetencji ostatnich lat. Każdy z nas ma styczność z czymś co wymaga zaprogramowania lub zostało już zaprogramowane - codziennie, na każdym kroku. Umiejętność programowania zapewnia stabilną pracę ale też uczy dzieci kreatywnego myślenia i rozwija cechy takie jak koncentracja, umiejętność dedukcji, szybka analiza.

Wychodząc naprzeciw coraz większemu zapotrzebowaniu na naukę programowania wśród najmłodszych oferujemy państwu naukę programowania w świecie Minecraft.

Czym jest Minecraft? 
Minecraft jest grą komputerową, która oparta jest na logicznych zasadach i ćwiczy naszą pamięć. W grze znajdujemy się na losowo wygenerowanym świecie, który nigdy się nie kończy. Musimy na nim przede wszystkim przetrwać. Nasz bohater musi jeść, ale żeby zdobyć pokarm trzeba się postarać. Pokarm możemy albo upolować (np. ryby), albo zasadzić (np. warzywa, zboże). Jednak żeby złowić rybę potrzebna jest nam wędka, a do pola potrzebujemy narzędzi takich jak motyka. Jednak, żeby je zrobić musimy mieć drewno, a drewno możemy albo kopać rączką albo siekierą do stworzenia której też trzeba znaleźć żelazo i patyk. Jak Państwo widzą, Minecraft jest pełen zależności i zagadek, które dziecko samo musi rozwiązać i się ich nauczyć.  Nasza firma oferuje w tej grze naukę programowania. Robimy to za pośrednictwem modyfikacji, którą jest robot. Robota możemy zaprogramować tak, by pomógł nam realizować zadania w grze (np. zbudował most, wykopał tunel), jednak żeby robota zaprogramować, musimy poznać podstawowe pętle takie jak Repeat lub While. Dzieci uczą się metodą obrazkową, a następnie metodą pisemną programować robota, który razem z nami przechodzi kolejne przygody! 

Dziecko na zajęciach z nami:
- pozna podstawy programowania,
- nauczy się wielu przydatnych słówek i zwrotów z angielskiego,
- rozwinie umiejętność logicznego myślenia i analizy,
- poprawi zdolność szybkiego podejmowania decyzji,
- poprawi swoją pamięć,
- rozwinie swoją wyobraźnie,
- dzięki metodzie nauka poprzez zabawę polubi się uczyć.


Wyślij
Thank you!
Back to Top