Programowanie to jedna z najważniejszych kompetencji ostatnich lat. Każdy z nas ma styczność z czymś co wymaga zaprogramowania lub zostało już zaprogramowane. Umiejętność programowania zapewnia stabilną pracę a jeżeli chodzi o dzieci to uczy kreatywnego myślenia i rozwija w nich koncentrację, umiejętność dedukcji czy szybkiej analiza i podejmowania decyzji.

Czym jest Minecraft? 
Minecraft to znana i lubiana gra oparta na logicznych zasadach, popularna wśród dzieci jak i pokolenia 20 i 30-latków, którzy dobrze pamiętają jej początki. Sama gra uczy przetrwania w różnych warunkach, rozwija umiejętności projektowania i kreowania przestrzeni oraz konstrukcji. To co jest niezwykłe w świecie Minecraft to, że daje praktycznie nieograniczone możliwości i każdy znajdzie coś co go osobiście zainteresuje. 
Dlaczego uczymy się angielskiego?
Sami pochodzimy z pokolenia, które dorastało wraz z rozwojem technologii i po części wychowywaliśmy się na grach komputerowych. Większość z nich była dostępna jedynie w języku angielskim, więc chcąc w pełni przeżywać i rozumieć co się właściwie dzieje musieliśmy nauczyć się języka. Był to zupełnie inny sposób, niż ten który znaliśmy ze szkoły. Słowa i zwroty przychodziły nam łatwiej a samo uczenie się było przyjemne i ciekawe. W późniejszym dorosłym życiu zaowocowało to tym, że możemy poznawać ludzi z całego świata, nie mamy bariery językowej, ponieważ jak każdy doskonale wie, język angielski można nazwać ogólnoświatowym. 
Jak doszło do stworzenia kursu?
Postanowiliśmy połączyć te trzy rzeczy: naukę języka, programowania i świat Minecraft, w kurs, który w prosty i przyjemny sposób uczy i edukuję a przede wszystkim buduje pozytywny obraz nauki i ciekawości do świata. 
 Co zyskuje dziecko uczestniczące w naszych zajęciach?
- poznaje podstawy programowania,
- uczy się języka angielskiego: poznaje i utrwala nowe słowa i zwroty, korzysta z języka angielskiego w sposób praktyczny,
- spędza czas w sposób kreatywny i przyjemny,
- buduje relacje z rówieśnikami i uczy się współpracy,
- rozwija umiejętności miękkie takie jak kreatywność i komunikatywność,
A przede wszystkim to co jest dla nas najważniejsze -  poznaje inną perspektywę na naukę i tego do czego może służyć poszerzanie swojej wiedzy.
Wyślij
Dziękujemy, niebawem się z Państwem skontaktujemy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Back to Top